PRI NÁKUPE NAD 40 € - DOPRAVA ZADARMO

Pánska cestovná taška z pravej kože.

Pánska cestovná taška z pravej kože

Naše pánske tašky z pravej kože sa líšia predovšetkým vysokou kvalitou šitia a materiálov. Pohodlné uchá uľahčujú nosenie a spoľahlivé kovanie z Japonska dodajú istotu pri používaní.

Ku čomu je potrebná taška

    Vzhľadom na to, že muža často očakávajú pracovné a služobné cesty, pohodlný presun môže zabezpečiť kvalitná cestovná taška. Môžete v nej uchovávať dokumenty, minimálnu sadu oblečenia a iné nevyhnutné veci na cesty. Toto sa týka používania menších tašiek na kratšiu cestu, zatiaľ čo na dlhšie obdobie budete potrebovať veľkú cestovnú tašku.

       K cestám patria nielen služobné výjazdy, ale taktiež cesty s celou rodinou. Preto je potrebná praktická taška, nie na jeden let alebo cestu, ale pre trvalé používanie. Je potrebné, aby Vás Vaša taška nezradila v tu najnevhodnejšiu chvíľu. Veľká cestovná taška je určená pre údržbu vecí na cestách, pričom bezpečnosť vecí pred poškodením bude záležať na kvalite tašky. Je dôležité, aby materiál neprepúšťal vlhkosť a znášal údery. Tak budú Vaše cenné veci v bezpečí.

     Vaše dobré dojmy z cesty budú v mnohom záležať na tom, aký pohodlný bude prenos batožiny. Predtým, než si tašku zvolíte, potrebujete upresniť účel, ku ktorému ju budete používať.

Prednosti

    Výhody cestovnej tašky z pravej kože:

Taška zlepšuje vzhľad svojho majiteľa. / Taška sa stane elegantným doplnkom Vášho štýlu.

Jej priestor umožní vziať si na cestu všetky potrebné veci.

Kvalitná taška poslúži dlho a nebudete musieť preplácať za opakované výmeny batožiny.

Modely s oddelenými kapsami predpokladajú bezpečné uchovanie dokladov. Na vonkajšom povrchu nezostávajú záhyby alebo vady.

Tašku z mäkkého materiálu môžete nosiť na ramene, uložiť do kufra auta alebo batožinového priestoru vo vlaku. Materiál sa prispôsobuje forme vecí, ktoré v taške prevážate.

Pánska cestovná taška z pravej kože má zdržanlivú farbu, a preto výborne plní Váš obchodný obraz.

Rozmanité modely sa budú hodiť do každého štýlového oblečenia a tiež zákazníkov rôzneho veku.

Kožené výrobky unesú veľkú váhu, neprepúšťajú vlhkosť a držia formu.

 • Pravá koža zachová svoje vlastnosti pri nízkej teplote, a nestratí vzhľad ani pod pôsobením slnečného žiarenia.
 • Cestovné tašky majú rovnaký objem ako kufor, zatiaľ čo vážia omnoho menej.
 • Koža je odolná voči treniu. Preto Vám cestovná taška z kože poslúži dlhú dobu.
 • Na rozdiel od kufrov, cestovná taška môže pojať mnoho väčší počet vecí.
 • Rozmanitosť farebných odtieňov umožňuje vybrať si tašku podľa svojho vkusu.
 • Môžete si vybrať tašku v takom objeme, ktorý potrebujete.
 • Kvalitné kovanie, pohodlné oddiely a ucha zaisťujú pohodlie pri používaní.

    Ako sa starať o tašku z pravej kože

     Keď používame veci z kože, časom sa kvôli kontaktu s vonkajším prostredím začínajú ošúchavať, obúchavať a škrabať. Preto sa môžete rozhodnúť o jednu z nasledujúcich možností:

 • Nechať tašku prirodzene starnúť. Pričom tento proces môže byť veľmi pekný a dodávať veci charakter.
 •      Alebo udržiavať jej pôvodný vzhľad, starať sa o jeho zachovanie, a používať k tomu všetky spôsoby.

     Pokiaľ volíte druhú možnosť, tú sú odporúčania, ako sa starať a udržiavať pôvodný vzhľad tašky z pravej kože:

 1. Nečistite výrobok vodou, rozpúšťadlom alebo čistiacimi prostriedkami.
 2. Zamedzte priamemu kontaktu tašky s inou kožou alebo taškami z nylónu. Môžu totiž zmeniť vlastnosti Vášho výrobku.
 3. Nezakrytá koža časom získava tmavší odtieň. Preto pokiaľ chcete zachovať jej pôvodnú farbu bez zmien, vyhýbajte sa priamym zdrojom tepla a pôsobeniu intenzívneho svetla. Nenechávajte taktiež na slnku, aby jej povrch nevybledol.
 4. Pokiaľ je vonku vlhko alebo taška zmokla, môžu sa objaviť škvrny. Preto osušte tašku mäkkou látkou starostlivými pohyby. Potom ju nechajte vyschnúť na vetranom mieste.
 5. Nezaťažujte tašku nadmerne, aby sa nedeformovala. Obzvlášť keď je taška vlhká, môže sa roztiahnuť. Potom bude ťažké vrátiť jej predchádzajúcu formu.
 6. Nesušte výrobok blízko radiátorov, topenia, pomocou fénov na vlasy alebo iných ohrievačov. Nechajte ho vyschnúť pri izbovej teplote prirodzeným spôsobom.
 7. Pokiaľ sa taška nejakým spôsobom znečistila, snažte sa používať čo najmenej vody, mydla alebo iných čistiacich prostriedkov. V najlepšom prípade sa snažte vyčistiť tašku bez nich, pomocou suchého, mäkkého kusu látky.
 8. Vlhkosť vedie ku vzniku plesne. Platí to aj pre výrobky z kože. Preto je treba uchovávať tašku v suchu a chlade. Tak cenná vec nestratí svoj vzhľad.
 9. Pre uchovávanie zabaľte tašku do látky, ktorá je k tomu špeciálne určená. Tašku vo vnútri naplňte papierom, aby sa zachovala jej forma. Popruhy nechajte vonku.
 10. Kožené tašky je potrebné skladovať v látkovom vreci, v ktorom sa obvykle dodávajú.
 11. Snažte sa čo najskôr odstrániť znečistenie, aby nepreniklo hlboko do materiálu.
 12. Opatrne používajte ostré predmety, ktoré môžu poškodiť Váš výrobok. Aby ste ochránili tašku pred poškodením, používajte špeciálne určené puzdrá, ktoré budú zakrývať ostré predmety a pomôžu neskaziť vzhľad výrobku.
 13. Kožu je potrebné vyživovať. Preto, pokiaľ ste si všimli suchosť materiálu, je potrebné naniesť na jeho povrch prostriedok na základe včelieho vosku určený pro starostlivosť o kožu. Pokiaľ ho nemáte, môžete použiť obyčajný krém na ruky či tvár.

Ako vybrať cestovnú tašku

     Pri voľbe cestovnej tašky stojí za to venovať pozornosť kvalite materiálu, kapacite, spoľahlivosti kovaniu a pevnosti podšívky. Toto všetko nájdete v katalógu výrobkov nášho obchodu.

     Určite účel používania Vašej tašky

     Praktické vlastnosti tašky sa musia zhodovať s tým, čo od nej očakávate a za akým účelom ju chcete používať. Pokiaľ sa chystáte na dovolenku s celou rodinou, tašky malých rozmerov nepojmú všetko, čo budete potrebovať pre dlhodobú cestu. V takom prípade sa malá kapacita tašky nebude hodiť pre daný účel.

     Podobne, prečo voliť tašku veľkých rozmerov, keď na krátkej ceste nepotrebujete veľký počet vecí?

Môžete taktiež zvoliť strednú, univerzálnu variantu, ktorá sa bude hodiť na rôzne cesty.

Zovňajšok nie je tým najdôležitejším pri voľbe tašky. Aby ste si lepšie vyjasnili účel používania, premyslite si, čo budete so sebou voziť, ako často budete na cestách, a na aké dlhé obdobie.

    Kapacita

     Voľba kapacity bude priamo záležať na účele používania danej batožiny. Zhodnoťte svoje sily. Premyslite si, či zvládnete s ľahkosťou nosiť tašku zvolenej veľkosti, pokiaľ ju naplníte vecami. Buďte uvážliví. Zlá voľba môže skomplikovať cestu a prípravu.

Sama o sebe cestovná taška bude vážiť pár kilogramov. Zvýši to jej celkovú váhu s vecami.

Zhodnoťte jej rozmery, pokiaľ si ju budete chcieť vziať na let. Dnes väčšina leteckých spoločností obmedzuje rozmery príručnej batožiny. Preto sa uistite, že zvolená taška bude vyhovovať stanoveným štandardom leteckej spoločnosti, služby ktorú budete využívať. Štandardy sa odlišujú.

Cestovná taška s jedným veľkým oddielom a uchom pre prenášanie na ramene je najlepší variant. Práve takéto pohodlné modely nájdete v našom obchode VALMIO. Tato taška je komfortná v tom, že si ju v prípade potreby môžete vziať na palubu lietadla alebo odovzdať do batožinového priestoru.

      Materiál

     Existujú rôzne druhy materiálov. Rozdelíme ich do dvoch skupín. Metódou porovnania môžeme určiť materiál, ktorý má najmenej nedostatkov a je najviac praktický a trvanlivý.

     Tvrdé látky

    Pro prevoz niečoho krehkého sa používajú tašky alebo kufre z tvrdých látok. Bezpochyby lepšie ochraňujú svoj obsah pred poškodením. Avšak zatiaľ čo chráni to, čo je vo vnútri, môžu sa ľahko poškodiť sami. Všetci totiž vieme, ako sa zachádza s batožinou na letisku a nádražiu. Takéto nedbalé zachádzanie môže nakoniec uviesť Váš kufor do nepoužiteľného stavu.

Preto predtým, než si budete kupovať batožinu, premyslite si, čo v ňom budete prevážať. Je tvrdý kufor pre Vás potrebný?

Pre výrobu týchto typov batožín sa používa plast, hliník a karbón. Práve karbón z daných materiálov váži najmenej a výborne ochraňuje pred silnými údermi a vodou. Kvôli tomu ale je jeho cena výrazne vyššia. Po pádoch alebo silných úderoch na tvrdom kufre môžu vzniknúť trhliny. Existuje taktiež veľká pravdepodobnosť zničenia koliesok alebo iných poškodení. Pokiaľ sa koliesko zničilo, cesta je ohrozená. Prevoz batožiny sa nemusí podariť. Je skvelé, pokiaľ nie ste sám a partia priateľov pomôže vyriešiť všetky komplikácie. Čo ale robiť, keď cestujete osamote alebo ste na služobnej ceste? Rozbitý kufor prinesie nečakané problémy.

Preto, pokiaľ potrebujete prevážať bežné veci, najlepšou voľbou bude taška z pravej kože. Jej prednosť spočíva v tom, že je ťažké poškodiť materiál takejto tašky pádom.

Kožená taška je omnoho praktickejšia než batožina z tvrdých látok. Dobrý cestovný kufor z plastu alebo iného tvrdého materiálu bude vážiť okolo piatich kilogramov. Znamená to, že pokiaľ budete chcieť cestovať lietadlom, budete nútený obetovať časť vecí pro kufor. Aj tak si do lietadla nemôžete vziať všetky veci, ktoré chcete, pretože existujú štandardy. Najlepšou alternatívou je kožená taška. Váži menej, a preto do nej môžete naložiť viac vecí.

Mäkké materiály

Mnoho menšiu váhu oproti kufrom majú tašky z mäkkých materiálov. S nimi môžete cestovať naľahko a s istotou o spoľahlivosti batožiny. Takéto tašky sú totiž dostatočne pevné a maximálne ľahké. V mnohom vynikajú nad plastovými.

Naviac sú mäkké tašky štýlovejšie než kufor na kolieskach.

Existujú tri druhy tašiek z mäkkých materiálov:

Taška z polyestru alebo syntetického materiálu

Patrí sem nylón, umelá koža a ďalšie látky. Takéto tašky sú najlacnejšie a dostatočne pevné. Rozhodne ich nebude škoda odovzdať do batožinového priestoru lietadla. Tašky z umelých materiálov sa Vám budú hodiť, pokiaľ máte obmedzený rozpočet a chcete získať praktickú vec. Avšak takýto výrobok nebude mať tak štýlový vzhľad, ako taška z kože. Každý ale má svoje preferencie.

Taška z ľanu alebo bavlny

Existujú dosť štýlové modely tašiek z ľanu alebo bavlny. Nízka váha je ďalšou prednosťou takejto voľby. Tato taška ale isto nebude reprezentatívnou. Bezpochyby existujú rôzne modely, avšak nič neprekoná vysoko kvalitnú tašku z pravej kože.

Takéto tašky sa často vyrábajú z bavlnenej látky svetlých odtieňov. Môžu sa prať v práčke, ale nemajú žiadne ďalšie prednosti.

Bavlnená látka je prírodná, vyrába sa z rastlinných surovín, a preto sa rýchlo opotrebuje. Každopádne mnoho rýchlejšie než syntetické látky, a výrazne rýchlejšie než pravá koža. Výrobky sú najčastejšie svetlých odtieňov, a tak budú zašpinené na výrobku viac vidieť. Pokiaľ nekvalitné kovanie naviac oxiduje, sotva budete môcť vyčistiť prírodnú látku od hrdze.

Isto môžete takúto tašku vyprať, ale je to omnoho ťažšie, odstrániť zašpinenie z prírodných látok než zo syntetických. Špina sa vsakuje do vlákna a zafarbuje ho.

     Taška z pravej kože

    Ako ste už pochopili, nedajú sa skryť prednosti tašky z pravej kože. Táto voľba je podľa všetkých parametrov najlepšia. Je to vidieť už v priebehu porovnávania rôznych materiálov. Každý má svoje prednosti, ale koža má len jeden nedostatok, ktorým je jej cena. Kvalitný tovar má odpovedajúcu cenu. Umožní Vám však nepreplácať za nákup novej cestovnej tašky po každom poškodení alebo zašpinení.

Kože samozrejme taktiež môže časom zostarnúť, ale ako sme už uvádzali, robí ju to ešte atraktívnejšou. Starne krásne, zatiaľ čo škrabnutie a ošúpanie na nej sa dávno stali príznakom štýlovej veci. Dodávajú totiž taške istý šarm.

Pravá koža má štýlový vzhľad, prináša radosť majiteľovi a vyzerá ako umelecké dielo. Jej vzhľad doplňuje odolné kovanie a ďalšie pekne prevedené detaily.

Okrem kladných vonkajších charakteristík kožená taška má vysokú pevnosť.

Kvalitné šitie

Podobne ako dobré oblečenie, dobrá taška má byť ušitá pevným švom. Silné dvojité švy, ktoré sa používajú vo výrobkoch obchodu M.Helens slúži zárukou toho, že taška poslúži dlho, čo sa nedá povedať o výrobkoch, ktoré sú ušité jednoduchým švom.

Venujte pozornosť tomu, ako blízko od seba sa švy nachádzajú, či je vzdialenosť medzi nimi rovnaká, či je šev položený priamo pozdĺž okraja. Toto všetko vyžaduje pozornosť. Miesta zvýšenej záťaže musia byť vystužené dodatočnými švami, stehy alebo kryty.

Je taktiež dôležité, ako veľmi sú nite vo šve napnuté. Keď sú stehy povolené, môže to ukazovať na nekvalitný šev, ktorý sa môže časom roztrhnúť, alebo sa môžu objaviť diery. Je lepšie si nekupovať takú tašku, jej kvalita bude pochybná. Toto sa však nedá povedať o výrobe tašiek z nášho obchodu VALMIO.

     Kvalitné diely

     K nim patria rôzne spony, nity, zipsy, gombíky a iné kovové súčiastky. Zámky a zipsy kvalitných výrobcov sa nerozbíjajú po pár mesiacoch aktívneho používania. Preto ich nebudete musieť meniť, čo by nebolo vôbec lacné. Naviac by po takej oprave taška stratila svoj pôvodný vzhľad, jej design by sa zmenil.

V internetovom obchode samozrejme nemáte možnosť sami vyskúšať a ohmatať všetky zipsy a spony. Preto venujte pozornosť tomu, aký dopyt má daný výrobca, čítajte recenzie, pozerajte sa na fotografie a popisy k výrobkom.

Kožené tašky obchodu VALMIO majú najvyššiu kvalitu ručného šitia. Používame kvalitné kovanie. Dno tašiek je pred poškodením chránené guľatými nožičkami. Tašky taktiež majú pevné uchá vystužené stehy.

Odpovedajúca cena.

Cena môže veľa povedať o výrobku. Týka sa to aj cestovných tašiek.

Môžete ušetriť na mnohých veciach, ale nestojí za to šetriť na veciach dôležitých. Pre kvalitnú cestovnú tašku je vyššia cena normálna. Je lepšie si ju kúpiť raz na dlhé roky než kupovať lacnejšie tašky každý rok, preplácať a strácať čas. VALMIO.sk ponúka katalóg univerzálnych modelov cestovných tašiek, ktoré sú vyhotovené z teľacej kože ručnej výroby, čo zaisťuje ich vysokú kvalitu.